-Chciałabym być szczęśliwa… -To bądź!

 

happiness

Nieczęsto rozmawiam z Tatą o życiu, ale jak już to robimy, zawsze kończę pokrzepiona o kilka dobrych myśli i spostrzeżeń. Tata zawsze mówi:

Szczęście, to nie jest coś co się wydarza, szczęście jest w nas i od nas zależy czy będziemy je odczuwać…

I to jest prawda – szczęście, to nie jest coś co się przydarza – szczęście kreujemy sami, podejmując w życiu różne wybory i decyzje. Dla mnie kluczem do szczęścia jest radość z małych rzeczy, docenianie i bycie świadomym tego jak wiele mamy (nawet gdy na koncie bankowym jest nie tak wiele), bycie obecnym tu i teraz. Jeśli skupimy się na tym, by teraźniejszość uczynić dobrą, przeszłość i przyszłość też będą dobre.

Jeśli zapytalibyście mnie czy jestem szczęśliwa, nieśmiało odpowiedziałabym, że tak. Mimo, że chciałabym mieć lepiej płatną pracę, więcej czasu na pasje, znaleźć miłość, kupić mieszkanie, więcej podróżować, a najlepiej to wygrać kilka milionów i posiąść magiczną moc uzdrawiania ludzi 😉 to bardzo doceniam to, że jestem zdrowa; mam wspaniałych rodziców, którzy od dziecka wpajali we mnie, że jestem mądra, ładna, warościowa (szczególnie mama, która niezmiennie robi to dalej); mam super paczkę przyjaciół, z którymi się znamy i spotykamy od liceum; mam zawód, który lubię wykonywać; jestem w stanie realizować moje zainteresowania; cieszę się wystarczającym dla mego ego powodzeniem u mężczyzn. I jeśli uznam, że bez tych wymienionych w pierwszej kolejności rzeczy nie mogę być szczęśliwa, to będę dążyć do ich realizacji.. ale że jestem leniem, to do szczęścia wystarczy mi to co mam obecnie i na tym się skupiam! 😉

Nie jesem typem mówcy motywacyjnego i tak na prawdę kryję w sobie sporo melancholii i sceptycyzmu. W ogóle ludzie przy pierwszym kontakcie ze mną często mają wrażenie, że jestem poważną, gburowatą osobą. Poniekąd, to prawda – nie lubię gadać o byle czym, nie uśmiecham się dużo i często, nie zagaduję tylko po to, by nie było cicho, często mam dużo myśli w głowie ale o nich nie mówię. Jednak mimo, że się nie uśmiecham i nie słodzę, nie znaczy, że jestem negatywnie nastawiona, czy komuś źle życzę 🙂 Po prostu taka jestem, a jak już mnie ktoś lepiej pozna, to wie, że pałam pozytywnym nastawieniem tylko, że mało ekspresywnie.

Jednak ta moja lekko introwertyczna natura nie przeszkadza mi w celebrowaniu życia, cieszeniu się chwilą, małymi rzeczami, byciu obecnym i skupianiu się na tym co tu i teraz – byciu koneserką chwili, koneserką życia!

IMG_20170924_163956_651

 

Docenić, że mamy nogi i jesteśmy w stanie normalnie dojść do pracy, że słońce wstało, wiatr wieje, a ty czujesz to ciepło słońca poprzez zimno wiatru, że ładny chłopak mijający cię po drodze zatrzymał na tobie wzrok na chwilę,że dziś będziesz się objadać pysznym domowym obiadkiem, że w pracy zobaczysz uśmiechniętą ekipę i mimo, że dziś nie chce ci się kleić rzęs, to kubek gorącej herbaty z cytryną i kilka śmiechów-hihów skutecznie poprawi ci nastój. To jest to!

cdn.

13 thoughts on “-Chciałabym być szczęśliwa… -To bądź!

 1. Zazdroszcze tego spokojnego podejscia do konwersacji. Nie zatykania paplaniem dziur ciszy. Mi tego brakuje. Fajnie, ze masz rodzicow, z ktorymi mozesz pogadac i przyjąć mądre mysli taty. Ładnie, inaczej patrzysz na szczeście, nie jak na dar losu. Czekam na kolejne wpisy o chwilach, ktore mogą stać sie naszym szcześciem.

  Like

 2. Ale fajnie Koneczka, że założyłaś takiego bloga! Będę czytać. 🙂 A odnośnie wpisu, to najważniejsze, że jesteś szczęśliwa. 🙂 Podejście i nastawienie do życia jest najważniejsze od wszystkiego. Nawet od miłości i warunków życia. Ja niestety gdzieś zgubiłem ten swój sens, ale wierzę, że kiedyś go odnajdę:P

  Like

  • Na pewno go odnajdziesz Staszek, wszystko w swoim czasie… U mnie też nie jest zawsze tak różowo, jednak staram się po prostu doceniać to co mam. A swoją drogą, może warto udać się do kogoś, kto mógłby Ci w tym pomóc? Pobudzić do spojrzenia na sytuacje z innej storny, zadać odpowiednie pytania..

   Like

 3. Gratuluje i życzę powodzenia w cdn…
  Pisanie dzisiaj wychodzi z obiegu. Liczy sie szybko, krótko, lakonicznie. A tu nagle tak miły tekst. Słowa się sączą bez pośpiechu, delikatnie no i chcą nam coś powiedzieć ….. ciekaw jestem co dalej ..

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s